Montáže topení Ostrava | Instalace systémů vytápění

Náklady na topení bývají obvykle největší položkou při financování provozu domácnosti kdekoli v Ostravě. Proto pečlivý výběr instalatérské firmy, která provede naprojektování, dodání, montáž a oživení otopného systému je nejméně stejně důležitý, jako je důkladné zateplení stavby.

Správná montáž otopného systému v souladu s doporučenými technologickými postupy výrobců komponentů vytápění je zásadním předpokladem bezchybné funkce a ekonomického provozu celého systému vytápění. Chybná, neodborná nebo ledabylá montáž systému vytápění mohou znehodnotit investici do nového vytápění anebo do rekonstrukce otopného systému. Například špatný svar nebo zmáčknutá trubka v místě ohybu třeba i na neviditelném zazděném místě může mít negativní vliv na průtočnost topné vody otopným systémem, sníží výkon otopného systému a životnost čerpadla a navýší náklady na topení až o několik tisíc korun za sezónu, jak se o tom lze přesvědčit při inspekcích závad vytápění v mnoha domech v Ostravě a kdekoli v Moravskoslezském kraji. Výběr solidní topenářské firmy, disponující kvalifikovanými a spolehlivýni topenáři by se tedy neměl podceňovat.

Topenáři Ostrava provádějí odborné montáže všech druhů vytápění

Naši Instalatéři Ostrava se specializací na systémy vytápění nabízejí montáže všech druhů otopných systémů v obytných domech i komerčních objektech nebo institucích v Ostravě, v okolí Ostravy a v Moravskoslezském kraji. Topenáři Ostrava provádějí instalace všech komponentů zvoleného otopného systému a nabízejí komplexní řešení vytápění.

Montáže topidel a tepelných zdrojů

Kvalitní, moderní a efektivní topidla jsou základním prvkem otopného systému. Významnou měrou rozhodují o ekonomice provozu vytápění budovy. Topenáři Ostrava nabízejí montáže moderních topidel a alternativních zdrojů tepla všech v Ostravě používaných technologií :

 • Topidla na tuhá paliva - montáže kotlů na tuhá paliva, ohřívačů vody, kamen a krbů na dřevo, uhlí, koks, pelety, biomasu
 • Topidla na kapalná paliva - montáže kotlů na topné oleje a naftu
 • Topidla na plynná paliva - montáže kotlů na zemní plyn, plynových přímotopů, plynových ohřívačů vody
 • Topidla na elektřinu - montáže elektrických kotlů, elektrických krbů, elektrických kamen, , elektrických ohřívačů vody, elektrických přímotopů, elektrických konvektorů, infratopení
 • Tepelná čerpadla - montáže tepelných čerpadel, umožňujících ekonomické vytápění s využitím tepelného potenciálu země, vzduchu a vody s pomocí moderních technologií
 • Solární kolektory - montáže solárních kolektorů, umožňujících efektivní využití tepelného potenciálu Slunce k vytápění a k ohřevu teplé užitkové vody

 


Montáže otopných těles

Otopná tělesa předávají teplo vyrobené topidlem a dopravené rozvody tepla do místnosti. Materiál, tvar a provedení otopných těles významně ovlivňují efektivitu vytápění. Topenáři Ostrava provádějí montáže otopných těles v Ostravě a okolí a v Moravskoslezském kraji od prověřených výrobců se zaručenou vysokou účinností a spolehlivostí.

 • Radiátory - montáže teplovodních otopných těles, určených ke konvekčnímu i sálavému vytápění místností
 • Konvektory - montáže teplovodních nebo teplovzdušných otopných těles se zdůrazněnou konvekční složkou vytápění v různých provedeních - podlahové konvektory, nástěnné konvektory, podparapetní konvektory, stropní konvektory, samostojné konvektory, přenosné konvektory
 • Desková otopná tělesa - montáže radiátorů s deskovou konstrukcí - úspora místa a vysoký topný výkon
 • Článková otopná tělesa - montáže radiátorů s žebrovou konstrukcí - klasická prověřená technologie topení
 • Trubková otopná tělesa - montáže radiátorů s trubkovou konstrukcí - nejčastěji využívané jako koupelnové radiátory
 • Přímotopy - montáže přímotopů - topidel a otopných těles v jednom - jednoduchá konstrukce a levná, rychlá instalace

 


Montáže rozvodů tepla a celých systémů vytápění

Kvalitně a moderně provedené rozvody tepla jsou třetí podstatnou konstrukční částí otopného systému, která má vliv na spolehlivost a efektivitu provozu celého systému vytápění. Jejich provedení určuje zvolený systém vytápění. Topenáři Ostrava nabízejí montáže rozvodů tepla a instalace všech systémů vytápění v Ostravě a okolí a v Moravskoslezském kraji v souladu s moderními stavebními technologiemi a technologickými postupy doporučenými výrobci komponentů vytápění. Zajistíme tak ekonomický provoz a maximální spolehlivost Vašeho systému vytápění. Provádíme montáže a instalace všech systémů rozvodů tepla :

 • Teplovodní vytápění - montáže systémů vytápění teplou vodou - ohřev probíhá v teplovodních topidlech, tepelných čerpadlech nebo solárních kolektorech a přenos tepla do místnosti zajišťují teplovodní otopná tělesa.
 • Teplovzdušné vytápění - montáže systémů vytápění teplým vzduchem - ohřev vzduchu zajišťují teplovzdušná zařízení, klimatizační jednotky anebo tepelná čerpadla, rozvody teplého vzduchu jsou vedeny teplovzdušnými potrubními rozvody s pomocí ventilátorů.
 • Elektrické vytápění - montáže systémů vytápění bez nutnosti budování systémů rozvodů tepla - otopná tělesa jsou zároveň topidly a nazývají se elektrické přímotopy. Speciálním druhem elektrického vytápění je infravytápění - vytápění infračervenými panely.
 • Podlahové vytápění - montáže systémů teplovodního vytápění, u něhož je teplá voda vedená v trubkách zabudovaných v podlaze a rozvody tepla se tak obejdou bez otopných těles.
 • Stěnové vytápění - montáže systémů teplovodního vytápění obdobného jako podlahové vytápění - trubky jsou ale vedeny ve stěnách místností. Speciálními druhy stěnového vytápění jsou pak stropní vytápění a vytápění infrapanely.

Topenáři Ostrava provádějí montáže všech systémů vytápění z pohledu vzájemného umístění topidel a vytápěných místností či objektů :

 • Lokální vytápění - instalace lokálních topidel - krby, kamna, přímotopy
 • Etážové vytápění - instalace systémů vytápění jednoho bytu nebo podlaží z centrálního topidla pomocí rozvodů tepla a otopných těles
 • Ústřední vytápění - instalace systémů vytápění celých domů z jednoho topidla či kotelny
 • Dálkové vytápění - instalace systémů vytápění obytných bloků, čtvrtí, měst, továren, institucí, škol, nemocnic apod. ze společné centrální kotelny nebo teplárny

 


Montáže systémů pro regulaci tepla

Systémy regulace tepla od renomovaných výrobců, instalované a nastavené podle pokynů výrobců otopných systémů, s ohledem na tepelné parametry vytápěného objektu a místností, rozhodují o dlouhodobě ekonomickém provozu celého systému, ale také o komfortu bydlení a užívání vytápěných budov v Ostravě. Instalatéři Ostrava provádějí montáže regulačních prvků vytápění v Ostravě a okolí a v Moravskoslezském kraji zásadně v souladu s doporučením výrobců a na základě měření a výpočtu tepelných parametrů vytápěných místností, čímž zajistí maximální dosažetelnou efektivitu topení a komfort užívání objektu.

odeslat poptávku na instalatérské práce Ostrava

 


Doporučujeme : Naši instalatéři provádějí montáže vytápění také v dalších městech České republiky.  Instalatéři Ekomplex disponují odborníky také v oborech vodoinstalatér, plynoinstalatér a instalatér alternativních zdrojů tepla.